Jak pracujemy - obudowy

Obudowy naszych kolumn głośnikowych wykonywane są z wysokogatunkowej, średniogęstej płyty z włókien drzewnych. Wybór płyty średniogęstej nie jest przypadkowy - posiada największy współczynnik pochłaniania drgań przy zachowaniu odpowiedniej sztywności.

Elementy konstrukcyjne wycinane są przy użyciu maszyn sterowanych numerycznie (popularnie zwanych maszynami CNC), w wyniku czego otrzymujemy gwarancję pełnej powtarzalności oraz wysokiej jakości produktów.
Warto zauważyć, że elementy kolumny zacinane są pod kątem i tak klejone przy użyciu konstrukcyjnych klejów poliuretanwych. Zacinanie elementów pod kątem eliminuje powstawanie wady produkcyjnej zwanej klawiszowaniem, charakterystycznej dla obudów zacinanych pod kątem prostym i tak klejonych.

Kolejnym ważnym elementem naszych obudów są wewnętrzne wzmocnienia w formie wręg lub kratownicy, które zmniejszają drgania własne obudowy. Dzięki takiemu zabiegowi kolumna głośnikowa nie generuje dodatkowych, nie zawartych w odtwarzanym materiale muzycznym, '"brudnych" dźwięków, które zniekształcają odbiór muzyki.

Ostatnim elementem, na który chcielibyśmy zwrócić uwagę są elementy dociążające, które można spotkać w naszych kolumnach podłogowych. Zwykle są to elementy wykonane z granitu.


Na ilustracji można zapoznać się z konstrukcją wewnętrzną kolumny Zene.

KONTAKT

ul. Łódzka 57

+48 604 639 301

+48 883 41 96 96

Napisz do nas